Jak wysoka może być kaucja za samochód pożyczany i jak wygląda wynajem auta?

Wynajem samochodu to idealne rozwiązanie na wakacyjne wyjazdy. Przelot samolotem jest o wiele wygodniejsza forma podróży niż przejazd własnym autem, jednak, kiedy już dotrzemy an miejsce samochód do zwiedzania często okazuje się niezbędny. Wakacje nad morzem połączone ze zwiedzaniem okolicznych atrakcji są o wiele przyjemniejsze niż wakacje nad morzem w całości spędzone na leżeniu plackiem na plaży. W takiej sytuacji wynajem samochodu to konieczność. Wypożyczalnie samochodów możemy znaleźć na każdym lotnisku i w każdym większym mieście.

Przy wynajmowaniu auta należy liczyć się z kosztami, jakie będziemy musieli z tego tytułu ponieść. Jest to kaucja za samochód i opłata domowa za wynajem. Kaucja za samochód to koszt około tysiąca do kilku tysięcy złotych w zależności od klasy i wielkości samochodu. Kaucja jest przelewana z powrotem na nasze konto po zwróceniu samochodu w nienaruszonym stanie. Dobowa opłata za wynajem wynosi zwykle około stu złotych. Im dłuższy czas wynajmu, tym mniejsza opłata domowa.

Opłaca się więc wynajem długoterminowy auta na wakacje. Przy wizycie w wypożyczalni samochodów warto zapytać, czy oferuje ona wynajem długoterminowy, co pozwoli nam na oszczędzenie pewnej sumy pieniędzy. Samochód do zwiedzania jest bardzo przydatny na wakacyjnych wyprawach, więc warto ponieść koszty związane z jego wynajmem.